Volnočasové aktivity

 
 

                                

Komunitní centrum aktuálně

 

Na jaře jsme chtěli obnovit činnost komunitního centra a až do podzimu se s Vámi setkávat pravidelně pod ochranou naši patronky sv. Kláry.

Naše plány ale smetl ze stolu pandemie coronaviru Covid 19, kteří řádí po celém světě. Je zákaz volného pohybu, ale setkáváním se pomocí moderní techniky se meze nekladou. Zkusím touto cestou se dostat do Vašich domácností a přinést aktuální témata, o kterém bychom se mohli bavit při našich přednáškách.

Před pár dny jsme překročili práh jarních dnů. Tak jsem připravila pro Vás téma jarní bylinky. To ty nejznámější. Když si přílohy přečtete, dozvíte se, jak naše příroda přichází na pomoc v těchto těžkých dnech. Kopřiva dvoudomá, sedmikráska i medvědí česnek nabízí lék na nemoci, které na jaře podlomuje naše zdraví.

Přeji Vám hodně zdraví, pokoje a trpělivosti v následujících dnech a týdnech. Věřím, že přijde čas, když naše přednášky budou probíhat v podobě milého posezení, okořeněné praktickými ukázkami, vyzkoušenými recepty.

Judita 

 

 

Bylinky od A po Z!

Bylinkopedie je internetový magazín, specializující se na přírodní medicínu, výrobu nejrůznějších tinktur, léčivých čajů, mastí, krémů a dalších produktů z přírodních surovin. Naučte se poslouchat své tělo a už při prvních jasných signálech blížících se obtíží zvolte příslušnou léčbu podle starodávných léčivých postupů našich babiček. Více

Pylová předpověď na další období:
Pro nejbližší dny očekáváme další zvyšování koncentrace pylu trav v ovzduší, během předpokládaných víkendových srážek se celkové množství pylu v ovzduší přechodně sníží. Trávy a obiloviny budou jednoznačně hlavním alergenem pro následující týdny. Vedle pylu trav se bude objevovat pyl jitrocele, postupně také šťovíku, na alergických potížích se bude rovněž podílet pyl dubu, ořešáku, jírovce a černého bezu. Dlouhodobě bude narůstat koncentrace spor vzdušných plísní. Sezona dubu a buku bude postupně doznívat.